Blog > Komentarze do wpisu

Jakie są objawy ciąży?

Każda ciąża może przebiegać w odmienny sposób. Jest jednak grupa symptomów, która jest charakterystyczna dla tego okresu i która nie różni się znacząco u wszystkich pań spodziewających się dziecka. Pewne podobieństwa pozwalają nam wymienić podstawowe objawy ciąży. Niektóre z nich są jedynie symptomami sugerującymi ciążę, inne dającymi wysokie prawdopodobieństwo, jednak pewność, że będzie się miało dziecko można uzyskać tylko w jeden sposób, mianowicie udając się do lekarza, który na monitorze USG będzie obserwował czynność płodu dziecka. Czasami spóźniające się miesiączka może być efektem infekcji zapalnej pochwy lub innego typu intymnych problemów kobiety.
Jednym z najbardziej oczywistych jest powiększanie brzucha, systematycznie następujące tydzień po tygodniu. Niestety są przypadki, kiedy ten objaw ciąży nie wystarcza. Choć trudno sobie to wyobrazić osoby otyłe w ogóle mogą nie zauważyć, że będą miały dziecko.
Zazwyczaj pierwszym sygnałem, który każe się zastanowić, czy kobieta nie jest przypadkiem w ciąży, jest spóźniająca się miesiączka. Ta jednak też nie jest sygnałem pewnym. Krwawienie miesięczne może się zatrzymać w różnych sytuacjach, na przykład wtedy, kiedy problemem staje się jakaś choroba układu rozrodczego kobiety.
Nawet sam test ciążowy może nie być wystarczający. Jego wykonanie może czasami dać fałszywy wynik. Dwie kreski mogą się pojawić także wtedy, kiedy kobieta ma kłopot z torbielkami jajników. Do innych często występujących objawów należy, zwłaszcza na początku ciąży, uczucie wyczerpania, senność, a z czasem również mdłości. Pewne jest jednak również to, że każda kobieta przechodzi ciążę inaczej.

wtorek, 27 listopada 2012, clarito

Polecane wpisy