Blog > Komentarze do wpisu

Moje sugestie, jak sobie radzić z nadwagą

Właśnie z tego powodu dobra dieta, która ma pomóc Ci w zdrowym zrzuceniu wagi – musi przewidywać codzienne picie łyżeczki oleju z lnu. Nie musisz jednak pić oleju prosto z łyżeczki – możesz go dodawać do sałatki lub (co jest zachwalane w diecie Budwiga) do białego serka.

Coraz więcej osób zmaga się współcześnie z nadwagą i otyłością. Co chwilę można usłyszeć o nowej, rewolucyjnej diecie cud, która najprawdopodobniej tylko i wyłącznie cudownie powiększy stan konta autora takiej diety, ale nie pomoże osobom chorym.

Najgorsze, że takie cudowne diety przeważnie nie są zgodne z tym, czego nasz organizm faktycznie potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Najgorsze (według specjalistów) są diety, które opierają się tylko i wyłącznie na jednym produkcie. A przecież nasz organizm potrzebuje różnorodności związków odżywczych i naturalnej równowagi!

Warto zatem przestać spoglądać na produkty light, które przeważnie nie są wcale dietetyczne, lecz sprawdzić, co takiego przygotowała dla nas natura. To właśnie tutaj możemy znaleźć te produkty, które w sposób naturalny przywrócą równowagę w naszym organizmie (w tym także pozwolą wrócić do zdrowej wagi).

Coraz więcej badań wskazuje na to, że w walce z nadwagą niezwykle użyteczne są kwasy tłuszczowe omega – 3. Znaleźć je możemy przede wszystkim w rybach i owocach morza. Jednak nie każda dieta przewiduje codzienne spożywanie ryb, z tego właśnie względu dobrze jest znaleźć inny produkt zawierający te cenne tłuszcze.

Najczęściej polecanym przez dietetyków jest olej z lnu, który zawiera aż dziewięćdziesiąt pięć procent nienasyconych tłuszczów omega – 3. Można wręcz powiedzieć – samo zdrowie.

piątek, 23 listopada 2012, clarito

Polecane wpisy