Kategorie: Wszystkie | odchudzanie | porady | suplementy | zdrowie
RSS
środa, 28 listopada 2012

Zrzucanie zbędnych kilogramów zawsze było dużym problemem. Stosowanie diety, duża ilość ruchu oraz motywacja oczywiście są potrzebne, niemniej częstokrotnie równie ważne jest odpowiednie medyczne zaopiekowanie się ciałem.

Jednym ze sposobów jest stosowanie masaży do wspomagania procesu utraty wagi (więcej o kursach na masażystę przeczytasz tutaj).

Uciskanie ciała pozwala nie tylko rozciągnąć mięśnie i pobudzić układ krwionośny, lecz również uciskanie tkanki tłuszczowej sprawi, że struktura tłuszczy będzie się rozbijać, a w efekcie ułatwi to jej spalanie i wydalanie z naszego ciała.

Nie każdy masaż działa w ten sam sposób. Relaksacyjne masaże rozluźnią ciało, lecz do zbicia tkanki tłuszczowej potrzeba przede wszystkim silnej ręki, która będzie intensywnie pobudzać ciało do przemiany materii.

wtorek, 27 listopada 2012

Każda ciąża może przebiegać w odmienny sposób. Jest jednak grupa symptomów, która jest charakterystyczna dla tego okresu i która nie różni się znacząco u wszystkich pań spodziewających się dziecka. Pewne podobieństwa pozwalają nam wymienić podstawowe objawy ciąży. Niektóre z nich są jedynie symptomami sugerującymi ciążę, inne dającymi wysokie prawdopodobieństwo, jednak pewność, że będzie się miało dziecko można uzyskać tylko w jeden sposób, mianowicie udając się do lekarza, który na monitorze USG będzie obserwował czynność płodu dziecka. Czasami spóźniające się miesiączka może być efektem infekcji zapalnej pochwy lub innego typu intymnych problemów kobiety.
Jednym z najbardziej oczywistych jest powiększanie brzucha, systematycznie następujące tydzień po tygodniu. Niestety są przypadki, kiedy ten objaw ciąży nie wystarcza. Choć trudno sobie to wyobrazić osoby otyłe w ogóle mogą nie zauważyć, że będą miały dziecko.
Zazwyczaj pierwszym sygnałem, który każe się zastanowić, czy kobieta nie jest przypadkiem w ciąży, jest spóźniająca się miesiączka. Ta jednak też nie jest sygnałem pewnym. Krwawienie miesięczne może się zatrzymać w różnych sytuacjach, na przykład wtedy, kiedy problemem staje się jakaś choroba układu rozrodczego kobiety.
Nawet sam test ciążowy może nie być wystarczający. Jego wykonanie może czasami dać fałszywy wynik. Dwie kreski mogą się pojawić także wtedy, kiedy kobieta ma kłopot z torbielkami jajników. Do innych często występujących objawów należy, zwłaszcza na początku ciąży, uczucie wyczerpania, senność, a z czasem również mdłości. Pewne jest jednak również to, że każda kobieta przechodzi ciążę inaczej.

09:33, clarito
Link Dodaj komentarz »
piątek, 23 listopada 2012

Niewątpliwie można stwierdzić, iż nie ma możliwości zrzucić zbędnych kilogramów bez aktywności fizycznej. W istocie, samo ograniczanie jedzenia do niezbędnego minimum spowoduje, że organizm będzie je odkładał na później. Po zakończeniu diety z pewnością uzyskamy efekt yoyo, a nasze odchudzanie pójdzie na marne. Jedynie spalanie tłuszczu poprzez ruch pozwoli nam uzyskać oczekiwany wygląd. Wystarczy codziennie wyjść na spacer, jeździć na rowerze czy też pójść na basen, a po kilku miesiącach będziesz się mogła cieszyć idealną sylwetką.

Z uwagi na sposób naszego życia – ciągły stres i praca, powodują to, że odżywiamy się niezdrowo, a posiłki spożywamy w nieregularnych godzinach. To wszystko powoduje, że niestety przybieramy na wadze. Istnieje wiele diet, które pozwalają nam szybko utracić zbędne kilogramy, natomiast większość z nich powoduje wyniszczenie organizmu. To wszystko negatywnie wpływa na naszą psychikę i znacznie pogłębia problem. Co więc zrobić by pozbyć się tłuszczu?

Odpowiednia dieta, której zadaniem jest ograniczenie węglowodanów, tłuszczów i cukrów z pewnością pozwoli Ci w pewnym stopniu uzyskać spodziewany efekt, jednakże czas który należy na to poświęcić jest zdecydowanie dłuższy, niż przewidują wszystkie „diety cud”.  Jednakże  istnieje wiele metod, które pozwolą nam przyspieszyć odchudzanie nie wprowadzając surowych diet. W tym celu z pewnością wspomogą nas zabiegi kosmetyczne.

Zabiegi kosmetyczne

Medycyna estetyczna w dzisiejszym świecie jest na tyle rozwinięta, że bez użycia skalpela możemy pozbyć się wszelkich kompleksów, a w tym nadmiaru tłuszczu na naszym ciele. W ofertach profesjonalnych gabinetów kosmetycznych można odnaleźć takie zabiegi jak na przykład endermologia czy fale radiowe. Za pomocą różnych typów oddziaływania na tłuszcz zgromadzony pod skórą ułatwiają jego redukcję, dzięki czemu w połączeniu z dietą można uzyskać całkiem dobre efekty.

Fale radiowe polegają na ogrzaniu przy użyciu fal trójpolarnych tłuszczu znajdującego się głęboko pod skórą. Podwyższona temperatura sprawia, iż komórki tłuszczowe zaczynają tracić swoją strukturę, rozkładać się, a następnie zostaną wydalone z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego. Efekty fal radiowych są już widoczne po pierwszym zabiegu, jednakże nasze oczekiwania co do sylwetki naszego ciała uzyskujemy dopiero po pół roku wykonując serię sześciu zabiegów.

Sport

Niewątpliwie można stwierdzić, iż nie ma możliwości zrzucić zbędnych kilogramów bez aktywności fizycznej. W istocie, samo ograniczanie jedzenia do niezbędnego minimum spowoduje, że organizm będzie je odkładał na później. Po zakończeniu diety z pewnością uzyskamy efekt yoyo, a nasze odchudzanie pójdzie na marne. Jedynie spalanie tłuszczu poprzez ruch pozwoli nam uzyskać oczekiwany wygląd. Wystarczy codziennie wyjść na spacer, jeździć na rowerze czy też pójść na basen, a po kilku miesiącach będziesz się mogła cieszyć idealną sylwetką.

Właśnie z tego powodu dobra dieta, która ma pomóc Ci w zdrowym zrzuceniu wagi – musi przewidywać codzienne picie łyżeczki oleju z lnu. Nie musisz jednak pić oleju prosto z łyżeczki – możesz go dodawać do sałatki lub (co jest zachwalane w diecie Budwiga) do białego serka.

Coraz więcej osób zmaga się współcześnie z nadwagą i otyłością. Co chwilę można usłyszeć o nowej, rewolucyjnej diecie cud, która najprawdopodobniej tylko i wyłącznie cudownie powiększy stan konta autora takiej diety, ale nie pomoże osobom chorym.

Najgorsze, że takie cudowne diety przeważnie nie są zgodne z tym, czego nasz organizm faktycznie potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Najgorsze (według specjalistów) są diety, które opierają się tylko i wyłącznie na jednym produkcie. A przecież nasz organizm potrzebuje różnorodności związków odżywczych i naturalnej równowagi!

Warto zatem przestać spoglądać na produkty light, które przeważnie nie są wcale dietetyczne, lecz sprawdzić, co takiego przygotowała dla nas natura. To właśnie tutaj możemy znaleźć te produkty, które w sposób naturalny przywrócą równowagę w naszym organizmie (w tym także pozwolą wrócić do zdrowej wagi).

Coraz więcej badań wskazuje na to, że w walce z nadwagą niezwykle użyteczne są kwasy tłuszczowe omega – 3. Znaleźć je możemy przede wszystkim w rybach i owocach morza. Jednak nie każda dieta przewiduje codzienne spożywanie ryb, z tego właśnie względu dobrze jest znaleźć inny produkt zawierający te cenne tłuszcze.

Najczęściej polecanym przez dietetyków jest olej z lnu, który zawiera aż dziewięćdziesiąt pięć procent nienasyconych tłuszczów omega – 3. Można wręcz powiedzieć – samo zdrowie.